Ako používať olivový olej na krásuFlaška

Pri bežnom nákupe môžete taktiež nakúpiť niečo pre vašu krásu. Veľa prírodných produktov môžete totiž použiť na váš skrášľovací program.

Jeden z obľúbených produktov je extra panenský olivový olej (ak spomíname výraz „olivový olej“ v nasledujúcom texte, vzťahuje sa to na extra panenský olivový olej).

Olivový olej je veľmi populárny prvok, ktorý ľudia využívajú už stáročia až do dnes. Je veľmi často využívaný v kozmetickom priemysle.

Olivový olej je bohatý na vitamíny, minerály a prírodné mastné kyseliny. Často je súčasťou produktov určených proti starnutiu, na zjemnenie vrások, nakoľko vyživuje, omladzuje a chráni pokožku. Je vhodný pre citlivú pokožku.

Olivový olej bohatý na vitamín E a A pomáha predĺžiť mladosť,  hydratuje pokožku, udržuje ju pružnú a hebkú. Tiež napomáha regenerácii kožných buniek. Zoznam využitia olivového oleja by sme mohli písať ďalej a ďalej, ale poďme hovoriť o praktických veciach: ako môžete používať olivový olej pre krásu?

1. Olivový olej do kúpeľa

Sophia Loren, vynikajúca a nádherná talianska herečka, sa raz podelila so svojím tajomstvom na krásu – miluje používať olivový olej do kúpeľa.

Na prípravu kúpeľa s olivovým olejom stačí pridať 5 polievkových lyžíc extra panenského olivového oleja do vane a je to hotové! (Môžete si pridať aj viac oleja, ak sa vám páči). Toto jednoduché, ale napriek tomu úžasné tajomstvo krásy  urobí vašu pokožku jemnou, hebkou a veľmi hladkou.

Tu je ďalšia variácia kúpeľa pre krásu s olivovým olejom: predtým ako vojdete do vane, pomasírujte svoje telo s extra panenským olivovým olejom. Po dokončení kúpeľa vysušte vašu pokožku a zotrite prebytočný olej. Nebudete poznať vašu pokožku! Bude úžasne jemná a hebká, ako detská pokožka.

Bio-olej-Kreta-siluety-obrazok-zdravie

2. Olivové telové mlieko 

Olivový olej je obľúbené telové mlieko! Nekupujte telové mlieka a telové krémy, použite olivový olej. Je veľmi efektívny a hlavne prírodný. Naneste si olivový olej po celom tele hneď po sprche (hneď po tom, čo použijete sprchový gél).  Po olivovom oleji je pleť  mäkučká ako pokožka bábätka a je veľmi hladká! Toto jednoduché tajomstvo krásy je veľmi rýchly a jednoduchý spôsob, ako premeniť vašu pokožku na zdravú nielen na dotyk.

3. Olivový olej ako odstraňovač make-up

Olivový olej sa dá použiť aj ako večerný odstraňovač make-up. Jemne a šetrne odstráni make-up a zároveň oživí vašu pokožku. Naneste troška olivového oleja na vatový tampón (alebo na vlhký vatový tampón) a jemne zotrite všetok make-up z vašej tváre. Umyte si tvár teplou vodou a následne studenou. Studená voda stimuluje prekrvenie pokožky a uzatvorí  póry. Olivový olej môžete použiť aj na jemné odstránenie očného make-upu. Veľmi dobre odstraňuje vode odolnú špirálu.

4. Ako posilniť nechty olivovým olejom?

Teplý olivový kúpeľ pre nechty je excelentnou cestou na ich posilnenie. Zaberie vám to 5 alebo 10 minút. Len namočte nechty do jemne ohriateho olivového oleja (nemal by byť veľmi horúci, len takej izbovej teploty). Opakujte toto ošetrenie raz alebo dvakrát do týždňa a vaše nechty budú silné, lesklé a zdravé!

5. Olivový olej – krém na oči

Áno, môžete olivový olej použiť aj ako krém na oči. Doplní výživu pre jemnú pokožku okolo očí a zjemní drobné vrásky. Pred spaním alebo ráno jemne naneste malé množstvo olivového oleja pod vaše oči. Skladujte váš olivový olej ako krém na oči v chladničke a doprajte si osviežujú ošetrenie plné vitamínov.

6. Domáca pleťová maska z olivového oleja

Jedna z obľúbených domácich pleťových masiek z olivového oleja je táto: zmiešajte jedno žĺtko s jednou lyžicou olivového oleja (ak chcete, môžete pridať jednu čajovú lyžičku citrónovej šťavy, pomôže vybieliť a rozjasniť pokožku nakoľko citrónová šťava je bohatá na antioxidanty a špeciálne na vitamín C ). Naneste túto zmes na čistú tvár na 5-10 minút, následne umyte teplou a studenou vodou (studená voda pomôže uzatvoriť póry). Túto domácu pleťovú masku z olivového oleja môžete používať ak máte normálny alebo suchý typ pokožky. Maska vyživí a zjemní vašu pokožku, dodá jej nádherný jas.

Recept na čistiacu a osviežujúcu pleťovú masku z olivového oleja pre normálny typ pokožky: zmiešajte 1 lyžicu bielej kozmetickej hliny s 1 lyžicou olivového oleja. Aplikujte na vašu pokožku na nechajte pôsobiť 10-15 minút. Odstráňte s teplou vodou.

7. Olivový olej na vlasy

Na ošetrenie vlasov olivovým olejom potrebujete len 15 minút. Je to rýchle a jednoduché. Zmiešajte jeden žĺtok s 2 lyžicami olivového oleja a 1 čajovou lyžičkou citrónovej šťavy. Masku nechajte pôsobiť na vlasoch asi 15 minút, potom umyte šampónom a kondicionérom. Vaše vlasy budú lesklejšie a mäkšie.

Tu je ďalší spôsob použitia olivového oleja na vaše vlasy: Je to jednoduché, stačí naniesť olivový olej na vlasy a nechať pôsobiť jednu hodinu. Potom umyť vlasy šampónom a kondicionérom ako zvyčajne (možno budete musieť vlasy umyť šampónom aj dvakrát, aby ste sa zbavili mastnoty). Týmto spôsobom dosiahnete, že vaše vlasy budú zdravšie a lesklejšie.

8. Olivový olej a celkové krása

Nezabudnite pridávať olivový olej do vášho šalátu! Olivový olej zlepší vašu pleť, vlasy a nechty, vyživí vaše telo zvnútra. Pamätajte si, že krása začína zvnútra!

 

Olivový olej je jedným z našich obľúbených prírodných produktov pre starostlivosť o pleť.

Poznáte nejaký iný spôsob, ako používať olivový olej pre krásu? Neváhajte sa podeliť o svoje vlastné tajomstvo krásy a tipy. Napíšte nám a my radi zverejníme vaše recepty aj s vašim menom na našej stránke.

Buďte KRÁSNA !