gulate logo terra creta 1Spoločnosť Terra Creta bola založená na začiatku roku 2001 dvoma krétskymi vizionármi s rozsiahlymi znalosťami a skúsenosťami v oblasti výroby a predaja olivového oleja.

Naše prvé zariadenie bolo umiestnené v časti Souda v oblasti Chania, Kréta. Zakladatelia spoločnosti Terra Creta boli od vzniku zameraní na zvýšenie vývozu a zároveň trvalo podporovať filozofiu firmy: stabilitu, konzistenciu a kvalitu, s hlbokým záväzokom k organickým výrobkom.

Jeden z prvých vyrobených olejov spoločnosti bol  Extra panenský olivový olej PDO Kolymvari Chania Crete. Tento legendárny olivový olej bol uznaný na celom svete a táto tradícia pokračuje dodnes. Vzhľadom k rýchlemu nárastu dopytu po našich výnimočných výrobkoch sa v roku 2007 objavila potreba viac pokročiť a získať viac priestoru.

V logu Terra Creta sa nachádza olivový strom, strom života. Je to najstarší olivový strom na Kréte, ktorý dodnes rodí olivy a v limitovanej sérii sa z neho lisuje olivový olej.

Vetvy z monmentálneho olivovníka vo Vouves boli použité pri obradoch pri každých letných olympijských hrách od Aténskych olympijských hier v roku 2004. Tento starý strom bol vybraný za symbolickú česť, pre jeho monumentálne postavenie a pokročilý vek. Vek sa odhaduje na zhruba 3000 rokov, ak nie viac. Miestni obyvatelia veria, že je to najstarší olivovník na svete, ale jeho dutý kmeň neumožňuje určiť presné datovania.

Z wikipedie CZ:

Olivovník ve Vouves

 Olivovník ve Vouves (řecky Ελιά Βουβών) je olivovník ve vesnici Ano Vouves v obci Kolymvari v prefektuře Chania na Krétě v Řecku. Je to nejstarší, největší a nejzachovalejší olivovník na světě, který stále přináší mnoho oliv. Jeho věk není možné přesně určit, jelikož má dutý kmen, což je pro staré olivovníky charakteristické. Odhaduje se na 2000[1] až 4000[2] let. Kmen má obvod 12,5 m a průměr 4,6 m.

Jedná se o divoký olivovník, který byl ve výšce 3 m naroubován a patří k odrůdě tsounati. Větve vyrůstají z kmene ve spirálách (tzv. striftolia), což dává koruně jedinečný a krásný tvar.

Strom je přírodní památkou. Ratolest z něj byla jako znamení míru zaslána olympijskému výboru.

Terra Creta dnes

Od roku 2009 sme pôsobili z našej novej časti, ktorá sa nachádza v srdci najpreslávenejšej oblasti Kréty na výrobu olivového oleja – Kolymvari, v západnej časti Kréty. Naša state-of-the-art výrobné zariadenia je jedným z najmodernejších mlynov a je vybCompany - Terra creta faktoryavené najmodernejšími výrobnými linkami, vysokými objemnými nerezovými cisternami.

Aby sme zabezpečili úplnú spokojnosť našich zákazníkov, zaviazali sme sa k výrobe takých produktov,  ktoré majú neprekonateľnú kvalitu pri dodržiavaní najprísnejších medzinárodných bezpečnostných  noriem.

Na uspokojenie požiadaviek trhu vyrábame náš Extra panenský olivový olej v niekoľkých odlišných kategóriách (PDO, PGI, Organický atď.) a vo viacerých baleniach(plechovky, sklenené fľaše, sprejové sklenené fľaše, atď.).

Jadrom nášho podnikania je výroba a propagácia Extra panenského olivového oleja  pre medzinárodných spotrebiteľov po celom svete v najvyššej kvalite a s certifikovaným chráneným označením pôvodu (PDO) regiónu Kolymvari.Company - mapa google earth

Na dosiahnutie tohto ambiciózneho cieľa sme zaviedli najprísnejšie medzinárodné štandardy, ktoré majú našu „kvalitu“ a „systém riadenia“ certifikovaný podľa HACCP, ISO 22000/2005, ISO 9001:2008 a ECOCERT, USDA / NOP, KRAV, IFS, KOSHER, pričom máme od EÚ pridelený kód EL-40-027 na výrobu výhradného krétskeho olivového oleja.

Od nášho vzniku v roku 2001, boli naše výrobky uznané a ocenené vo viac než ôsmich medzinárodných a gréckej gastronomických súťažiach najvyššími oceneniami za ich vynikajúcu chuť a vôňu.

Terra Creta si veľmi zakladá na poskytovaní dôležitých informácií o výrobe pre našich zákazníkov. V roku 2006 sme uviedli na trh inovatívny on-line systém sledovateľnosti, tzv. vysledovateľný strom. Zadaním päťmiestneho číslo šarže (LOT number) z produktu na stránke www.terracreta.sk, môžu spotrebitelia získať podrobné informácie o zbere, kvalite a balení. Môžu dokonca vidieť zobrazenie satelitných fotografií z olivových hájov, kde boli zbierané olivy pre ich špecifickú fľašu olivového oleja.Company - vysledovatelný strom preklad

Dnes používame vertikálne výrobné postupy, čo znamená, že starostlivo sledujeme každý aspekt výroby, od poľnohospodárstva cez náš inovatívny olivový mlyn až po balenie.

Kombinácia skúseností personálu Terra Creta o výrobe krétskeho olivového oleja je viac ako 170 rokov. Ich rozsiahle znalosti, odbornosť a odhodlanie sú ústredným prvkom výrobkov, ktoré vyrábajú.

Company - fotka spolupracovnikov

Vybavenie továrne – Zariadenie

Naše zariadenie sa skladá z inovatívneho olivového mlyna a modernej jednotky na plnenie fliaš. Všetky zariadenia sú certifikované podľa HACCP, ISO 22000/2005, BIOHELLAS, IFS, KRAV, ECOCERT atď.

PDF prezentacia logo

     

  Stiahnite si prezentáciu firmy Terra Creta ( v anglickom jazyku )