Kvalita

Terra Creta – jej základom k úspechu je jej pokračujúci záväzok k neoblomnej kvalite. Jediný efektívny spôsob, ako trvalo produkovať olivový olej tej najvyššej kvality je zavedenie holistického prístupu. To je to, čo nazýva Terra Creta celkovou kvalitou. Ako vertikálne organizovaná spoločnosť dohliadame na každý aspekt výroby, od poľnohospodárstva cez výrobu až po plnenie do fliaš a vývoz. V súlade s medzinárodnými štandardmi kvality a našimi vlastnými prísnymi internými normami a postupmi zabezpečujeme dodanie čistých, zdravých a chutných výrobkov našim zákazníkov.

Toto je jediný spôsob, ako vyrábame náš pôvodný Krétsky olivový olej – zdroj našej hrdosti.

merač kvality oliv oilNáš systém „Total Quality“ prekračuje minimálne požiadavky národných a medzinárodných štandardov ako aj štandardov Európskej únii. Zistili sme, že inovatívne postupy nám pomáhajú dosiahnuť a udržať si mimoriadnu kvalitu. Naším cieľom je vyrábať výrobky najvyššej kvality na zlepšenie zdravia ľudí po celom svete.

Základný kameň kvality spoločnosti Terra Creta je založený na štyroch princípoch:

1 Laboratórna analýza – Je dôležité overiť, že každá dávka nášho olivového oleja je v súlade s medzinárodnými štandardmi v kategórii “Extra panenský”  a že každý prvok má výrazne nižšie hodnoty ako stanovená minimálna hranica.

2. Organoleptické skúšky – Každá šarža olivového oleja musí prejsť “senzorickým hodnotením” s kladnými hodnotami a musí byť bez chýb.

3. Bezpečnosť spotrebiteľov – Realizáciou našich prísnych kontrolných postupov, sme schopní analyzovať každú dávku pesticídov, ťažkých kovov, zmäkčovadiel a iných detekovateľných kontaminanty, čo zaisťuje najvyššiu bezpečnosť spotrebiteľov.

4. Nutričné ​​hodnoty – V Terra Creta starostlivo dbáme na udržanie a ochranu zdraviu prospešných stopových prvkov, ako je vitamín E a silné antioxidanty, v každej kvapke nášho drahého olivového oleja.

Vysledovateľný strom

Vysledovatelný strom LogoV roku 2006 začala Terra Creta svoj on-line systém pre našich zákazníkov na vysledovateľnosť olivovníkov. To umožňuje zákazníkom zadať číslo šarže (LOT number) uvedené na etikete na každej fľaši do on-line systému na www.terracreta.sk/lot-number  aby bolo možné vysledovať výrobné detaily každého produktu, vrátane úplných laboratórnych analýz a presných satelitných snímok území, z ktorých ich olivový olej pochádza . Ak poľnohospodár prináša várku olív do nášho mlyna, dostane čiarový kód, ktorý je zapísaný do on-line systému a sledujú sa jeho olivy prostredníctvom výrobného procesu. On-line systém sleduje tento olej ako je uskladnený, plnený do fliaš a dodávaný do celého sveta.

 Bezpečnosť

Všetky fázy výroby sú riadené prísnym a striktným systémom kvality , ktorý je založený na zásadách HACCP (analýza nebezpečenstiev a metóda kritických kontrolných bodov).

Agronómia je veda a technológia výroby a využitie rastlín pre potraviny, palivá, vlákna a regeneráciu . Naši poľnohospodári dodržiavajú agronomické pokyny a všetky akcie sú zaznamenané v „denníku poľnohospodárstva “. Tak sme si istí, že sa nepoužívajú žiadne neoprávnené chemické látky a že všetky aplikácie sú v súlade s najvyššími štandardmi bezpečnosti. To potvrdzujú  aj chemické analýzy olív, vyrobený olej a audir v priebehu celého roka.

Mlyn Terra Creta a baliareň sú certifikované pre produkciu oleja a my sme hrdí na to, že sme továreň bez plastikátorov. Plastikátor je látka (typické rozpúšťadlo) ktorá sa pridáva do syntetickej živice pre podporu plasticity, pružnosti a znižuje krehkosť. V mnohých továrňach po celom svete možno nájsť zmäkčovadlá v plastových rúrach a zariadeniach, ale lekársky výskum ukázal, že zmäkčovadlá sú veľmi karcinogénne. Žiadne plastové materiály neprichádzajú vôbec do styku s olivovým olejom Terra Creta, ktoré by mohli kontaminovať olej. Odporúčame našim zákazníkom, aby si nekupovali olivový olej, ktorý je dodávaný v plastových nádobách.

Náš olej je tiež testovaný a neobsahuje žiadne:

  • Ťažké kovy
  • PAH ( polycyklické aromatické uhľovodíky, ktoré kontaminujú životné prostredia zo spaľovacích motorov, tj automobilov)
  • Dioxíny
  • Halogénové rozpúšťadlá

kontrola kvality